فارس نوشت: «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه چهارشنبه از آغاز عملیات نظامی متاخر این قلمرو در سیرت سوریه شناسایی داد.

اردوغان با بیان اینکه اسم اشاره این عملیات، «چشمه صلح» است، اطلاع دادن کرد که عناصر تروریستی «ارتش آزاد» سوریه همچنین در این عملیات شرکت دارند. شعار ادعایی ترکیه، «ممانعت از ابداع گذرگاه تروریستی در طول مرزهای جنوبی ترکیه» است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش انصاف که نظامیان ترکیه و تروریست های گند آزاد بوسیله شهرهای «قامشلی»، «الدرباسیة» و «رأس العین» واقع در ریف «حسکه» در خصیصه شرق سوریه حمله کردند.

خبرنگار سانا از الحسکه گزارش داد که این حملات بوسیله نهادهای خدماتی و زیرساخت های بنیانی شبیه سد، نیروگاه برق و مخازن تصفیه آب را در این مناطق هدف قرار داده است.

وی تأکید کرد کرد که در پی این حملات تا کنون، هشت غیر نظامی کشته و ۲۰ نفر دیگر زخمی شدند.

سانا در ادامه گزارش عدل که نظامیان ترکیه حملات خود را به سمت رأس العین درون شمال غرب حسکه همچنین افزایش دادند و چندین روستا و شهرک نزدیک به منطقه «تل ابیض» در شمال استان رقه را بمباران کردند.

بوسیله گزارش این خبرگزاری، نظامیان ترکیه همچنین حملات آسمانی و توپخانه ای به سیلوها و زیرساختهای رأس العین ارتکاب دادند و مواضع شبه نظامیان کُرد موسوم بوسیله «نیروهای دموکراتیک سوریه» را در روستاهای «المشرافة»، «خربة البنات»، «الأسدیة»، «بیر نوح»، «علوک»، «نستل»، «العزیزیة»، «عین حصن»، «الری»، «تل حلف»، «الکاطوف»، «تپه خنزیر»، «تل بطانة»، «أبو الصون» و «ثمود» که در اطراف رأس العین واقع شده، کمال مطلوب قرار دادند.

سانا با اشاره بوسیله بمباران توپخانه ای مناطق مسی قامشلی و شهرک «عین عیسی»، گزارش عدل که بیشتر حملات نظامیان ترکیه، زیرساخت ها را در این مناطق هدف قرار می دهد.

بنا کنار این گزارش، نیروهای دموکراتیک نیز چندین چاه نفت را تو شمال الحسکه به آتش کشیدند، لاستیک در بیشتر کوچه های رأس العین آتش زدند و اسناد و مدارک خود تو این شهر را از بین بردند.

یک حقیقت رسمی داخل وزارت خارجه سوریه روز گذشته اقدامات اخیر ترکیه و اطلاع دادن احتمال حمله نظامی به مقبره این ملک را محکوم کرد و گفت : «سوریه بوسیله شدت، اظهارات پوچ، مقاصد خصمانه رژیم ترکیه و تجمع نیروی لشکری در مرزهای» خویشتن را به شدت محکوم می کند».

این منبع تأکید کرد که شلوغی نظامیان ترکیه داخل مرزهای سوریه، «ابطال پیدا حقوق بین الملل و بطلان آشکار قطعنامه های شورای زنهار است که بر احترام بوسیله جامع خاکی و حاکمیت سوریه تأکید دارد».

حملات ترکیه به سوریه با چراغ سبز آمریکا عارض گرفت؛ به نحوی که کاخ سفید بعد از گفت وگوی تلفنی رؤسای جمهور ترکیه و ایالات متحده، بیانیه ای مبنی بر عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه صادر کرد.

این درون حالی بود که نیروهای دموکراتیک، تحت حمایت آمریکا قرار داشتند، اما رئیس جمهور آمریکا، ضمن خالی کردن تعاقب آنان، گفت که کُردها در قبال دریافت مبالغ مالی هنگفت، می جنگیدند.

پیش از این، بارها مسئولان سوری بوسیله کُردهای وابسته بوسیله آمریکا گفتند که با قضا و قدر سوریه وارد بحث شوند و مسبوق بازی نشوند که هیچ خراج ای مگر ضعف درون  انتظارشان نخواهد بود. این شبه نظامیان اما پیاده شدن ادعاهای خویشتن برای تشکیل خودمختاری تأکید داشتند و درون فدایی موارد، دمشق را به عملیات نظامی ترساندن کردند.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

خرید بلیط جامعه سازی یا جامعه شناسی؟ اتاق کودک جیک جیک کارت ویزیت - بنر - تراکت - طرح لایه باز سیب بلاگ | سایت تفریحی | وبلاگ تفریحی | سایت سرگرمی Craig . شيشه آلات آزمايشگاهي آزما تجهيز سال خبر youmovies