میلگردها در گوناگون مختلفی موجود هستند و با توجه بوسیله کاربردشان در موضع های متفاوت مورد استفاده فراغت می گیرند. میلگرد حرارتی یکی از انواع میلگرد به حساب می آید که مهم ترین خصوصیت مصرف از آن تکثیر استواری بتن درون برابر حوادث احتمالی و کاهش استاندارد خطر است.  محصولات فولادی از یکسره میلگرد وقتی داخل معرض رطوبت و دما راحتی می گیرند، ممکن است درون جای پا انقباض و انبساط، دچار شکستگی شوند بوسیله همین دلیل برای رفع این مشکل و معضلات مشابه به سراغ میلگردهای حرارتی می قضیه.  در این مقاله قصد داریم به معرفی میلگرد حرارتی که از برتری و ویژگی های بیشتری نسبت به میلگرد معمولی برخوردار است بپردازیم.

انگیزه استفاده از میلگرد درون سازه

میلگردها همان میله های درزای هستند که در بر سازه های در حال پیدایش مشاهده می کنید و درون پروژهای عمرانی و مسکن مصرف اضافی دارند؛ بوسیله همین دلیل ارزش میلگرد می تواند تاثیر بسزایی تو تقویم هزینه طولانی شده پروژها داشته باشد.

میلگرد یا آرماتور فولادی است که داخل بتن بخاطر جبران ایستادگی کششی پایین آن مورد کاربرد فراغت می گیرد. فولادی که به این عزم در سازه های بتن آرمه بوسیله کار می رود، به لباس سیم خواه میلگرد می باشد و فولاد میلگرد نامیده می شود. البته در موارد خاصی از فولاد ساختمانی نظیر نیمرخ های شکل، ناودانی و یا قوطی همچنین برای مسلح کردن بتن کاربرد می شود.

آشنایی با میلگرد حرارتی

همان نعوظ که در سرنوشت مقدمه اشاره کردیم برای جلوگیری از زین خوردگی بتن، از میلگردهای حرارتی استعمال می کنند بمنظور در صورت استفاده از میلگردهای معمولی، تغییرات دمایی موجب انقباض و انبساط داخل میلگردها می شود؛ در نتیجه بتن مسلح شده با میلگرد، کم کمینه پایداری خویشتن را از مشت داده و ترک می خورد.

مشاهده قیمت روز میلگرد:

https://ahanonline.com/product-category/میلگرد/ارج-میلگرد/

 این میلگردها به شکل T و بوسیله حالت عمود نسبت به یکدیگر در فاصله ۲۵ سانتی متری قرار می گیرند. بدین رخساره با تغییرات دمایی، مقاومت بتن از بین نمی رود. میلگردهای حرارتی مشابه میلگردهای معمولی در قطرهای مختلف تولید می شوند و هر یک استعمال خاص خود را دارد. پرکاربردترین قطرهای مورد استفاده این میلگرد ۴ و ۵ میلی متر است که قطر ۴ پایداری بالاتری دارد. توجه داشته باشید که در یک ساختمانی می توان از هر دو نوع میلگرد ساده و حرارتی استفاده کرد.

یکی از کارخانه های تولیدکننده میلگرد، صنایع فولاد نطنز است که فاز جدیدی از آن با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن مفتول صنعتی و ساختمانی بوسیله یکروز برداری رسیده است. این طرح با سرمایه گذاری  ۲ هزارو ۷۰۰ میلیارد ریال تو مقدر شدن های سامان آلات، برگ و تاسیسات، ارتکاب شده و برای ۷۰۰ نفر به طور مستقیم و۱۰ هزار نفر به شکل غیرمستقیم فرصت شغلی ایجاد می شود.

چرا نیاز به استعمال از میلگرد حرارتی داریم؟

تا این سرنوشت یادداشت فهمیدیم که سبب استفاده از میلگرد حرارتی، تغییرات حرارتی در ساختمان ها است. ولی تغییرات حرارتی چیست؟ تغییرات حرارتی زمانی رخ می دهد که بتن بی آب می شود. بتن مورد استفاده در سازه در روزهای نخستین میزانی رطوبت دارد اما بعد از چند روز رطوبت موجود بوسیله نعوظ طولانی از بین می رود، داخل خراج بتن بی آب می شود. با خشک شدن بتن، درون آن انقباض رخ می دهد و ترک هایی داخل بتن مشاهده می شود که علت همچنین نهضت های کششی ابداع شده در بتن است. برای کنترل ترک های ابداع شده در بتن، سراغ میلگردهای حرارتی می روند. اما همان نعوظ که می دانید مشاهده ترک های معدود درون بتن امری طبیعی به شمار می آید، مخاطره اصلی زمانی رخ می دهد که این ترک فرسایش ها اضافه یابد، به صورتی که در بتن فروپاشی قیافه دهد. شرایط حاکم سبب می شود بوسیله خیال کنترل این ترک خوردگی ها بیفتند، به همین دلیل از میلگرد حرارتی استعمال می کنند تا ترک خوردگی ها به همان عارض کوچک سرمد بمانند و با فرایند انقباض مقابله کنند. در این صورت ضریب امان مسکن ها به میزان متناسب توجهی افزایش خواهد یافت و موجب کاهش خطرات احتمالی می شود.

استفاده از این آرماتور در سقف جهت یکپارچگی می شود بوسیله طرز ای که نیروهای باخبر شده به خشکی امدن سقف در یک نقطه متمرکز نخواهد شد، درون این صورت از ریزش سقف جلوگیری به ادا می آید. در قیافه استفاده از آرماتور حرارتی در سقف کارگران باید توجه داشته باشند که فاصله قانونی مقاطع به خشکی امدن روی یونولیت ها رعایت گردد.

 در وبلاگ آهن انلاین می توانید اطلاعات کامل تازگی در این زمینه کسب کنید.

آیا کاربرد از میلگردهای حرارتی توصیه می شود؟

تو این زمینه  دو دیدگاه متنوع مطرح می شود، فداکار از مهندسین عقیده دارند استفاده از این آرماتورها هیچگاه تاثیر ای ندارد و عزب سبب افزایش هزینه تموم شده پروژه می گردد. آنها می گویند استفاده از این نوع میلگرد، درون آیین مجله های بناء تذکر نشده است و آن را وعظ ای م نمی دانند. از نظر آنها ترک های خلق کردن شده کنار روی بتن امری کاملاً غریزی است و خطری پیش روی ما قرار نخواهد داد.در موافق عده دیگر مصرف از آن را امری کاملاً ضروری می دانند. بیشترین استفاده از این سنخ میلگرد داخل سقف ها است، از آنجایی که سقف ها بوسیله صورت افقی هستند، ظن آسیب پذیر بودن آنها بیشتر است. به همین دلیل این مهندسین می گویند داخل صورت استفاده از بتن غیر مسلح در سقف، ظن از بین عدول کردن استواری بتن و زکام سقف وجود خواهد داشت. آیا سیاق هایی برای جایگزینی میلگردهای حرارتی وجود دارد؟همان طور که درون تقدیر بالا اشاره کردیم، عده ای از مهندسین سازه بر این باور بودند که مصرف از آرماتورهای حرارتی تنها جهت اضافه نفقه ها می شود، تو واقع به کارگیری آن واکنش ای ندارد. کارشناسان آهن آنلاین بدین منظور ۳ روش جایگزین را پیشنهاد داده اند که درون این تقدیر ارائه شده است، در ادامه به نعوظ مختصر به توضیح هر یک از آنها خواهیم صیقلی.

۱- استفاده از آب کمتر تو تهیه بتن، جهت سفت تر شدن ملات تولیدی می شود به همین برهان میزان ترک زنگ زدگی بتن کاهش می یابد.

۲- همچنین سفارش می شود بتن را با الیاف های فی ترکیب کنند، داخل این صورت بتن، مشابه بتن مسلح شده با میلگرد حرارتی رفتار می نرم که این خویشتن سبب تکثیر استواری بتن می گردد.

۳- از دیگر طرز های جایگزین، کاربرد از فوق روان کننده است. رسا کننده ها، سطح آب در تماس با سیمان را افزایش می دهند و در نهایت با هیدراتاسیون بهتر مقاومت بتن بیشتر خواهد شد.

مشخصات

  • جهت مشاهده منبع اصلی این مطلب کلیک کنید
  • کلمات کلیدی منبع : میلگرد ,حرارتی ,استفاده ,بوسیله ,میلگردهای ,داخل ,میلگرد حرارتی ,میلگردهای حرارتی ,همین دلیل ,تغییرات حرارتی ,مورد استفاده ,سراغ میلگردهای حرارتی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مهمترین نمونه سوالات پداگوژی فایل فروش لینکدونی روبیکا وب سایت دکتر مریم کرمی وبلاگ رسمی دکتر اسماعیل اقبال Joe معماریا - آموزشگاه مجازی معماری Matthew برای از تو نوشتن بهانه میخواهم