AMD در آخرین به روزرسانی های منتشرشده برای کلکسیون بطی ء ابزار آدرنالین (Adrenalin)، چندین انفراد بصری جدید برای کارت های گرافیک سری رادئون ارائه کرده است؛ ولی با تمامی تلاش های شرکت مذکور، مشکلات بنیادی مرتبط با درایورها هنوز حل نشده اند و کاربران همچنان شکایات خود را از کارت های گرافیک سری رادئون RX مطرح می کنند.

خانواده ی تراشه های AMD رادئون RX 5000، بوسیله ویژه با اعتماد بر معماری گرافیکی Navi، ژوئیه ی سال گذشته ی میلادی معرفی شد؛ بنابراین، حداقل هفت ماه است که پردازنده های گرافیکی یادشده با معماری Navi در حال عرضه به خرده فروشی ها هستند و AMD فرصت کافی برای بهبود و بهینه سازی آن ها را داشته است. بااین حال، گویا اوضاع آن گونه که انتظار می رفت، پیش نمی جوی.

مقاله های مرتبط:درایور آدرنالین AMD 2020 با ۱۲ درصد گشایش عملکرد منتشر شدبررسی تام فناوری Radeon Image Sharpening در کارت های گرافیکی Navi

درون انجمن AMD از وب سایت Reddit نیز گزارش هایی از کاربرانی به چشم می خورد که مشکلات مختلفی درباره ی کارت های گرافیک رادئون RX 5000 سری Navi امتحان می کنند. خانواده ی تراشه های Navi درحال حاضر کارت های گرافیک دون را محتوی می شود که همگی از معماری یکسانی برخوردار هستند:AMD رادئون RX 5700 XT (سری Navi 10)AMD رادئون RX 5700 (سری Navi 10)AMD رادئون RX 5600 XT (سری Navi 10)AMD رادئون RX 5500 XT هشت گیگابایت (سری Navi 14)AMD رادئون RX 5500 XT چهار گیگابایت (سری Navi 14)

با درنظرگرفتن مشکلات مربوط بوسیله درایورها، اولین و برجسته ترین مشکلی که کاربران از اوت ۲۰۱۹ با آن روبه رو هستند، مسئله ی ورق ی تاریک است. ازآنجاکه این بغرنج به صورت تصادفی پدید می آید، AMD هنوز آن را محلول نکرده است. بیشتر کاربران دشوار یادشده را هنگام اجرای ورزش یا طی روانی انتصاب درایورها مشاهده کرده اند. معین شدن ورق ی تاریک داخل طی اجرای بازی ممکن است به برهان خرابی درایور و زمانی رخ دهد که سیستم برای محلول مشکل ریبوت (راه اندازی مجدد) نمی شود. در این حالت، کاربر برای حل مشکل باید خودش سیستم را ریبوت کند.

ظاهرشدن صفحه ی تاریک در جریان نصب درایورها به برهان باگ داشتن درایور است. در چنین حالتی نیز، کاربران باید تمامی داده ها موجود از درایور را با ابزارهایی همچون DDU پاک و درایورها را مجدد نصب کنند و درنهایت، امیدوار باشند این جنین صفحه ی تاریک را مشاهده نخواهند کرد.

همچنین داخل خود سندیکا نیز، راهکارهایی بخاطر حل دشوار ذکرشده ارائه می شود. ازجمله ی این راهکارها غیرفعال کردن گزینه ی شتاب شاداب افزاری (Hardware Acceleration) یا غیرفعال کردن یا لغو انتصاب اپلیکیشن های شخص سوم فعال تو پس زمینه است. با اینکه روش محلول های ارائه شده برای برخی از کاربران کارساز بوده است، سایر کاربران با وجود استعمال از راهکارهای مذکور، هنوز مشکل ورقه ی تاریک را دارند.

AMD در مطلبی در وب سایتش اظهار کرده در حال مطالعه مشکل صفحه ی تاریک و باگ های دیگر است و در نسخه های آینده ی بطی ء ابزار رادئون، راهکارهایی برای حل این مشکلات افزوده خواهد شد. AMD درباره ی گزارش کاربران از مشکلات درایور رادئون گفته است: ثبات درایورهای ما برای تیم نرم افزارمان تقدم واقعی است. آن ها [تیم درنگ افزاری AMD] بحث های درون انجمن ها همچون مشکلات صفحه ی تاریک و دیگر مشکلات گزارش شده ی کاربران را از نزدیک رصد می کنند و در حال نمره و فقره روی مشکلات هستیند. به محض کسب اطلاعات بیشتر، شما را آگاه خواهیم کرد.

اگر کارت گرافیک رادئون RX دارید و اخیرا با مشکل ورق ی تاریک روبه رو بودید، این فرم نظرسنجی را مطابق با مشکلتان انباشته کنید. همچنین، می توانید با مراجعه ی مستقیم بوسیله ورق ی گزارش باگ های خود AMD، مشکلاتتان را گزارش کنید.

یکی از کاربران درباره ی مشکلات موجود داخل درایورها و ویژگی های جدید خطاب به AMD گفته است:به جای تکثیر کردن انفراد های جدید، بخاطر ثبات درایورها و ساختن تجربه ی عاری دردسر باید روی منابعتان متمرکز شوید. حساسیت کردنی است که شفاف ساز شمایل رادئون (RIS) و قابلیت ضدلگ و اسکیلینگ اعداد صحیح گزینه های مهمی برای بازاریابی [کارت های گرافیک] و ویژگی های بسیار چشمگیری هستند؛ ولی حتی ۶ ماه پس از نمایش ی پردازنده های گرافیک سری Navi، کاربران با مشکلاتی دست بوسیله گریبان هستند که درون آینده، آسیب بیشتری به ابتیاع این محصولات خبردار خواهد کرد.

نیز AMD توقع کرده است اخیرا مشکل ورقه ی تاریک را حل کرده است؛ اما باتوجه بوسیله اینکه بسیاری از کاربران هنوز به مشکل یادشده دچارند، گفته ی AMD صحت ندارد. تا اینکه این روند به کارت های گرافیک مبتنی بر معماری Navi محدود نمانده است و براساس گزارش های کاربران در وب سایت Reddit ، کارت های گرافیک باستانی خیس وگا و پلاریس نیز مشکل صفحه ی تاریک را دارند. AMD درباره ی دلایل ابراز صفحه ی تاریک، این گونه توضیح می دهد: مقدور است نمایش متناوب ورقه ی تاریک یا ازدست اعطا کردن صفحه هنگام انجام اقدامات موازی همچون وب گردی و اجرای بازی و تماشای ویدئو به قیافه هم زمان خواه بدون کاربرد بودن سیستم و در ورق دسکتاپ صورت دهد.

درحالی که بسیاری از کاربران با بغرنج صفحه ی تاریک دست وپنجه نرم می کنند، گروه دیگری از کاربران هستند که ایجاد صفحه ی صورتی و سبز را گزارش می دهند؛ مشکلاتی که بیشتر نگران کننده است. ورقه ی سبز یا صورتی مقدور است بنابه دلایل مختلفی بوسیله وجود آید؛ اما شایع ترین برهان گرمای بیش ازحد حافظه است. این تک می تواند مختص بوسیله انواعی از حافظه باشد که از رابط پیشرفته ی باس (AIB) بهره می برند و سیستم خنک کننده ی آن ها م ضعیف است و بخاطر حل مشکل یادشده باید از انواع قوی تری از خنک کننده ها استعمال شود. هنگام اجرای کامل مدت بازی، حتی حافظه هایی که دامن حداکثر آستانه ی دمایی فقره می کنند، ممکن است دمایی بیشتر از ۱۰۰ منصب ی سانتی گراد تولید کنند. این میزان گرمی بخاطر حافظه های نوع GDDR6 ایدئال زدودن.

کاربرانی که هنگام انتصاب درایورها با دشوار ورق ی صورتی یا سبز روبه رو می شوند، بسیار خوش اقبال هستند؛ از طرف چنین مشکلی، تنها باگی کوچک حین نصب نرم افزار است و همان گونه که پیش پر حرارت ذکر شد، با ریبوت سیستم و پاک کردن گمارش درایورها حل می شود. همچنین، گزارش هایی از توقف طولانی مدت صفحه هنگام کاربرد نکردن از سیستم منتشر شده است. پروفایل طرفداران AMD، پر از باگ هایی همانند کاهش قیمت کلاک و لرزش محتوا (Flickering) و افت راندمان پردازنده ی گرافیکی است که بخاطر فعالان مرزوبوم ی فناوری همچون استیو، از وب سایت GamersNexus و استیون، از وب سایت HardwareUboxed، چندان ناشناخته نیست. این دو نفر ویدئوهایی از باگ های یادشده را در این لینک و این لینک یوتیوب منتشر کرده اند که درصورت امید می توانید آن ها را تماشا کنید.



ذکر این نکته لازم است که انویدیا نیز سهم عادلانه ای از مشکلات یادشده را در کارت های گرافیک مبتنی پیاده شدن معماری تورینگ، ازجمله جی فورس RTX و جی فورس GTX دارد؛ اما این همدستی مشکلات مهم نم را حل کرده است و تاکنون گزارشی مبنی بر وجود مشکل صفحه ی تاریک در محصولات تراشه ساز یادشده منتشر نشده است. مورد سابق الذکر به این دلیل ابهت دارد که کارت های گرافیک رادئون RX باهم اتحاد کردن AMD ازجمله RX 5500 XT و RX 5600 XT و RX 5700 که مبتنی بر معماری Navi هستند، با مقدار خرید بیشتر در بازه ی قیمتی دون ۵۰۰ دلار در ایالات متحده، درمقابل معماری تورینگ انویدیا قدرت نمایی می بطی ء.

پیش پر حرارت تو گزارش هایی اشاره شده است که مجموعه بطی ء افزار آدرنالین ۲۰۲۰ و مجموعه های ویژگی هایی که AMD ارائه می دهد، به تنهایی یکی از دلایل فروش کارت های گرافیک سری رادئون است؛ اما انویدیا همچنین محدودیت های خاص خودش همچون فناوری DLSS را دارد که شتاب یافته از سخت اسباب هستند. همچنین، تراشه ساز یادشده جنگی بر عادت قیمت ها با AMD بوسیله سیاق انداخته است و کارت های گرافیک جدید GTX 1660 SUPER و GTX 1650 SUPER و محصول باستانی تر RTX 2060 را بوسیله تزیین با ارج های ۲۳۰ و ۱۵۹ و ۲۹۹ دلار می فروشد. حتی رادئون RX 5600 XT که یکی از محصولات مرجح کم قیمت پر حرارت از ۳۰۰ دلار تو ایالات متحده است، آن قدرها بی عیب ونقص نبود و با مشکلات موجود داخل فایل بایوس خود، کاربران به ناچار بوسیله روزرسانی بایوس AMD با نام free-performance update را نصب کردند.

این اشکلا ل های یادشده داخل درایور از یک طرف، کاربران بیشتری را از کارت های گرافیک رادئون RX می راند و از طرف دیگر، AMD را بیشتر زیرفشار قرار می دهد. تا اینکه کارت های گرافیک جداگانه و مجتمع AMD برای وسیله های محموله شونده مافوق تأثیر مشکلات مربوط به درایورها هستند و این باگ ها تفاوت عملکرد آشکاری بین خراش های یادشده و کارت های گرافیک دسکتاپ AMD بوسیله وجود آورده اند. اگر AMD مشکلات درایورها را تجسس و حل نکند، مقدور است به کاهش عظیمی داخل سهم راسته تیم سرخ منجر شود؛ سهمی از راسته که AMD درحال مجهز به شدت بوسیله آن نیاز دارد.بیشتر بخوانید:کارت گرافیک AMD رادئون Instinct MI100 احتمالا ۸۱۹۲ هسته ی گرافیکی خواهد داشتآغاز انبازی بلندمدت تیم مرسدس بنز و AMD در مسابقات فرمول یکجمع بندی معاینه های AMD تردریپر 3990Xاپل احتمالا کامپیوتر مک با پردازنده ی AMD تولید خواهد کردبرتری آشکار پردازنده AMD رایزن 7 4800HS دربرابر پردازنده دسکتاپ Core i7-9700K

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانشگاه پیام نور مرکز اوز راهنما مهم آسیا صنعت | 02133946792 Teresa love نوزاد من dentalcomperesor امیر فراهانی، مجری، مدرس و بازیگر مهاجرت به اروپا در کوتاه ترین زمان ممکن آشپزخونه