عروج بوسیله این شهر برای یک وعده یا هر چند بار، تجربیات جدیدی را به شناخت شما نسبت بوسیله شهری پیشرفته و در عین حال اصیل بسیار تر می کند. عروج به دبی، جدا از همگی تفریحات و عجایب فناوری و طبیعی که درون خود جا داده است، این امکان را برای شما مهیا می درنگ تا به حساسیت بهتری از مفهوم « تلفیق پایدار سنت و مدرنیته » مشت پیدا کنید. سری به این شهر عربی می زنیم تا با زوایای مختلف آن بیش تر آشنا شویم.در تعریف دبی!   

بسیار کار سختی است که نخواهیم از دبی تعریف و تمجید کنیم. شهری که مانند تکه طلای ناب سر از گور خارج آورده و اکنون می تواند در کامل کشش ۲۴ ساعت شبانه روز بدرخشد. جاه طلبی و توانایی، دو لقبی هستند که می نبوغ برای این ولایت بوسیله کار برد. جاه طلبی این ده را می نبوغ تو جسارت پذیرش فناوری های پیشرفته اش دید و توانایی اش را در زیست بوف خارق العاده اش لمس کرد. شهری که تو لب پیشرفته بودن، از اصالت خویشتن مشت نکشیده و همچنان از نمادها و شاخصه های طبیعی و فرهنگی خود داخل بافت شهری اش استفاده می کند. همان طور که گفته شد، دبی بهانه ترفیع دیگر شهرهایی از خاورمیانه و آسیا است که فکر می کنند نمی شود خاک را کیمیا کرد و از هیچ، همگی ساخت. در جواب این شهرها باید گفت خیر! بی آرامی می استعداد قبر را طلا کرد و نیستی، هستی بوسیله بود آورد و برای ثابت کردن این مدعا کافی است تا شهرت قصبه دبی را پهلو واژه آورد. هر چیزی را که در ذهن نمی گنجد و کسی حتی جرأت تصورش را ندارد را می تواند داخل دبی و در فضایی کاملا واقعی دید؛ تاکسی های پرنده، قطارهای الکتریکی، عرش خراش هایی که برای رویت قله شان، باید بوسیله جایی مرتفع تر از خیابان ها دبی امان ببریم. دبی جایگاه طولانی این شگفتی ها و عجایب دنیا امروز است. گرچه در سواحل آن و در خطوط آبی این ده اسرارآمیز، همچنان می توان ردپای شترها و ساربان پایگاه را نیز دید و از دور صدای آواز رجولیت عربی را شنید که منتظر طلوع خورشید نمی ماند و برای شکار به دل دریا می زند. دبی، دستان پینه امانت خود را با اینکه آفتاب سوخته و رنجور است، با تمام گرمی، باز می کند و همه چیز را در آغوشش به گرمی می فشارد؛ یا این میهمان، فناوری های جدید باشد، خواه گروهی از مردم که از راهی بسیار دور آمده اند و ذره ای شباهت فرهنگی و آیینی با دبی ندارند. چنانچه بلیط جت دبی را تو دستان خود دارید در نظر داشته باشید وجوه این جاذبه ها از آسمان نیز نمود خاصی دارد.

دبی، ساختمان فستیوال ها!

درحالی که بسیاری از شهرهای اروپایی که نصیب پاتوق ارشد ترین فستیوال ها بوده اند و قدیم تو صدر جدول اجراهای خیابانی هنرمندان و گالری های هنر و فرهنگی بوده اند اما امروز دیگر نوبتی تیمار باشه، نوبت دبی است. بسیاری از همین شهرها، تو سال های گذشته، با دیدن پتانسیل بالایی که این بخانه برگشتن دارد، از گوی و میدان عقب نشینی کرده و دو دستی آن را به دبی بسته اند. بزرگ ترین مراکز ابتیاع و میادینی که طبق آخرین متودهای شهرسازی در دبی ساخته شده اند، دیگر دستور از مشت دادن کوچک ترین تا ارشد ترین فستیوال ها را به دبی نمی دهند. درون اطلاع دادن نیز می شنویم که تعدادی از این فستیوال های خاص که تا چند سال قبل، هیچگاه جای دیگر را بخاطر اجراهای خود تصویب نداشته اند، امروز، برای اجرای کارهای خود داخل دبی سر و دست می شکانند. درون حال حاضر، دو مرکز خرید پلاتزا ایتالیایی و قصر پارسی در این شهر عربی، زیباترین ها را در اختیار مسافران این شهر فراغت می دهند. بزرگ ترین آکواریوم جهان و آبشارهای الکتریکی در این دو مرکز خرید غول آسا استراحت خمود اند و هر آن چه که مسافران و گردشگرانی که همراه با تور دبی به این شهر آمده اند، در این دو مرکز خرید وجود دارد.دبی یکی از امن ترین شهرهای گیتی!

یکی از بنیانی سوالاتی که داخل ذهن هر مسافر و گردشگری به وجود می آید این است که چطور ممکن است که یک شهر مانند دبی، طولانی فرهنگ و قومیت ها را بوسیله خود بپزیرد و به تمام آن ها خوش آمد بگوید و درون عین حال، فضای آرام و امنی را برای تک تک شهروندان و مسافران خود فراهم آورد؟! این نکته نیز مثل طولانی عجایبی که در معماری و شهرسازی و اماکن تفریحی و گردشگری این شهر دیده می شود، جای تعجب دارد! دبی با مهیا کردن بافتی پیشرفته و روزی بازی کردن از ت گذاری های شهری درست و دقیق، آسایش و زنهار را برای مورد مورد مسافران و شهروندان خود فراهم کرده است. فرقی ندارد برای اقامت در دبی به کدام یک از هتل های دبی بروید؛ می توانید با فکر مایه تسلی و معرفت اینکه در هر کدام از هتل های دبی، امنیت و آسایش برای شما مهیا است، اتاق مورد رویت خود را تو یکی از هتل های این دهات رزرو کنید.بارو العرب در دبی 

برجی تحسین برانگیز با طرحی متشابه به یک شبه قایق بادبانی! بارو العرب تنها شبیه به یک قایق محو بلکه سعی شده تا با کاربرد از چوب، سپس از اقامت در آن بتوانید از فضای جهاز گونه آن همچنین کیف ببرید و خود را سوار بر امواج ساحل عاطفه کنید. حتی چنانچه برای اقامت غصه به این بارو اقدام نکردید، حداقل برای نظر از این خارق العاده معماری مدرن سری به طبقات و ساختار آن بزنید. یکی دیگر از دلربایی های بارو العرب این است که اگر تو این حصار اقامت داشته باشید، برای مکان به جایی ها و سفرهای درون شهری تو دبی، می توانید از اتومبیل های مجلل ر رویز آن کاربرد کنید. کارشناسان معماری فکر علامت کرده اند که برج العرب از لحاظ ارزش ساختاری با حصار ایفل پاریس در فرانسه برابری می کند و حتی از جهاتی، از ایفل نیز با قیمت تر و کاربردی برنده است.

منبع:eligasht.com

داده ها ربط الی گشت:

تلفن: ۰۲۱۸۵۴۰

ایمیل: info@eligasht.com

آدرس: تهران، خیابان بهشتی، خیابان جاوید اسلامبولی، کوچه ۲۳، پلاک ۷بیشتر بخوانید:داهوا ایران؛ شعبه دوربین مداربسته داهوا درون ایرانمعرفی پرتال لایفری (Liferay)باچرخ؛ کیف تجربه بایک پکینگ برای اولین کود در ایراندوره آموزش ان ال جای پا داخل خانه NLP ایرانویژگی های همدستی نقشه کشی سایت از نگاه ایزی وب

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

خرید سکه ساکر استارز محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

حدیث، شعر و فضائل اهل بیت علیهم السلام ... مسافر نینوا آشپزخونه ثبت شرکت رمان باز جوان مد روز آلفا 9 بهداشت و سلامت Henry پرشین گیمر ( Persian Gamer )